Dla mamyDla mamy

Kiełbasy

Biała kiełbasa premium
26 punktów
26,19 zł
500 g
Kiełbasa wiejska
47 punktów
47,49 zł
1000 g
Kiełbasa wiejska z jelenia premium
24 punkty
24,49 zł
210 g
Kiełbasa myśliwska z dzika
26 punktów
26,59 zł
250 g
Kiełbasa krakowska sucha
39 punktów
39,29 zł
500 g
Kabanosy z dzika
28 punktów
28,69 zł
250 g
Kiełbasa Chorizo XXL - Serrano 250 g
34 punkty
34,19 zł
250 g
Włoska Nduja piccante - w kawałku 200 g
22 punkty
22,79 zł
200 g
Włoska Nduja duży słoik - Delizie di Calabria
63 punkty
63,49 zł
500 g
Włoska kiełbasa Salsiccia Dolce - świeżo krojona
9 punktów
9,59 zł
100g
Salsiccia Piccante wraz z czasem dojrzewania na skórce pokrywa się szlachetną pleśnią. Skórka wędliny jest niejadalna.
9 punktów
9,59 zł
100 g
Kabanosy wieprzowe najwyżej jakości.
19 punktów
19,00 zł
Produkt niedostępny

Kiełbasy

Kiełbasy to jedne z najpopularniejszych w Polsce wędlin. Aromatyczny zapach wędzonki i niepowtarzalny smak kiełbas powoduje, że uwielbiamy je jeść zarówno jako osobną przekąskę, jak i po upieczeniu czy grillowaniu. Jest również ważnym składnikiem wielu dań przygotowywanych na ciepło. Bez kiełbasy tradycyjnej i szynki trudno wyobrazić dziś sobie polskie święta.

Jak robi się kiełbasę?

Tradycyjnie kiełbasa składa się z mięsa wieprzowego, posolonego i przyprawionego głownie pieprzem i majerankiem. Zmielone i doprawione według gustu mięso umieszczane jest w osłonce. W naszym kraju utrwala się je przez wędzenie, na południu, gdzie powietrze jest mniej wilgotne, przez naturalne suszenie. Smak kiełbasy wieprzowej zależy zarówno od mięsa, przypraw, jak i procesu utrwalania.

Rodzaje kiełbas

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wędlin, wybierając te dla siebie, zawsze zwracaj uwagę na skład i recepturę, jaką stosuje dana masarnia. Nasze są w 100% naturalne! Kiełbaski można parzyć, gotować podsuszać, wędzić, a w zależności od końcowej zawartości wody wyróżniamy kiełbasy trwałe(suche), półtrwałe (kabanosy) oraz nietrwałe(biała, zwyczajna).

Tradycyjne jadło

Swojskie wyroby doceniamy zdecydowanie najbardziej. Na szczęście minęły czasy, gdy głównym wyznacznikiem była dla wielu osób cena. Dziś wiemy, że lepiej jest zjeść dany rodzaj wędliny rzadziej, ale za to z najwyższej jakości mięsa. Nic nie dorównuje smakowi wiejskiej kiełbasy, robionej tradycyjnie, bez konserwantów i z widocznymi kawałkami mięsa, jak nasz flagowy produkt w tej kategorii. Żaden dyskontowy wyrób nie będzie smakował nawet w połowie tak dobrze. Prócz wieprzowiny coraz częściej możemy spotkać się w kiełbasami np. z dziczyzny.

Rarytasy oparte o tradycyjne receptury

Tworząc nasza ofertę w sklepie online Schronisko Bukowina cały czas za główny cel stawiamy sobie połączenie najlepszego smaku i najwyższej jakości. W tym duchu powstają w naszej wędzarni tradycyjne kiełbasy klasy premium. Proponujemy Państwu zarówno pyszną kiełbasę wiejską i kiełbasę krakowską suchą na mięsie wieprzowo-wołowym, jak i wykwintne kiełbasy z jelenia i z dzika . Wędliny i kiełbasy tworzone w Schronisku Bukowina to zawsze wyroby ze starannie wyselekcjonowanego mięsa, które smak i aromat zawdzięczają recepturze, a nie zbędnym dodatkom.

Gdzie kupić swojskie kiełbasy?

Zamawiając nasz produkt masz gwarancję dostawy już kolejnego dnia. Dzięki temu bez wychodzenia z domu kupisz prawdziwe, pachnące dymem i przyprawami kiełbasy, którym trudno się oprzeć.

Skąd się wzięło słowo kiełbasa?

Słowo to oraz jemu podobne pojawiają się na polskich ziemiach już od ponad tysiąca lat. Prawdopodobnie pochodzi od prasłowiańskiego słowa *klbъ, czyli coś wypukłego.

Dlaczego kiełbasy sklepowe mają tak mało smaku?

Produkcja przemysłowa opiera się na mięsie średniej jakości, dużej ilości wody, małej ilości przypraw i aromatach, zamiast wędzeniu. Wysoka zawartość taniej wody i niska zawartość drogich przypraw w połączeniu z pominięciem procesu wędzenia oszczędzają czas i pieniądze producenta, ale wpływają na jakość produktu. 

Decydując się na produkty Schroniska Bukowina kupujesz tradycyjnie przygotowane wędliny wytworzone ze szlachetnych składników i całkowicie naturalne.