Napoje zero, napoje bez cukru

Napój brzoskwiniowy Estathe Zero 400 ml
6 punktów
6,00 zł
400 ml
Woda mineralna niegazowana - Acqua Panna 0,75 l
4 punkty
4,30 zł
750 ml
Napój cytrynowy - Estathe Zero 400 ml
5 punktów
5,20 zł
400 ml
Napój The Limone Zero - San Benedetto 1,5 l
7 punktów
7,00 zł
1500 ml
Napój gazowany Chinotto Zero - San Benedetto
5 punktów
5,20 zł
750 ml
Napój gazowany Lemon Soda bez cukru - Freeda
4 punkty
4,30 zł
330 ml
Woda mineralna gazowana - Dolomia
8 punktów
8,80 zł
750 ml
Woda niegazowana Dolomia
8 punktów
8,80 zł
750 ml
Syrop cytrynowy z imbirem bez cukru - Toschi
23 punkty
23,00 zł
560 ml
Włoski napój Cocktail Zero - San Pellegrino
7 punktów
7,20 zł
750 ml
Włoski napój gazowany Ginger - San Benedetto
5 punktów
5,70 zł
1500 ml
San Pellegrino Chino Zero
7 punktów
7,10 zł
750 ml
Włoski napój San Benedetto Zero grejpfrutowy
5 punktów
5,82 zł
750 ml
Lemoniada imbirowa San Benedetto
5 punktów
5,80 zł
750 ml
Nektar z brzoskwiń Optimum - Yoga 600 ml
10 punktów
10,20 zł
Produkt niedostępny
Nektar z gruszek Optimum - Yoga 600 ml
9 punktów
9,80 zł
Produkt niedostępny
Nektar z moreli bez cukru Optimum - Yoga 600 ml
11 punktów
11,00 zł
Produkt niedostępny
Napój The Pesca Zero - San Benedetto 1,5 l
7 punktów
7,00 zł
Produkt niedostępny
Energy Drink Activator Zero - Lemon Soda
9 punktów
9,00 zł
Produkt niedostępny
Napój gazowany bez cukru - Kofola
6 punktów
6,50 zł
Produkt niedostępny
Napój z czerwonych owoców Succoso - San Benedetto
5 punktów
5,50 zł
Produkt niedostępny
Napój cytrusowo - marchewkowy Succoso - San Benedetto
5 punktów
5,00 zł
Produkt niedostępny
Syrop miętowy bez cukru - Toschi
23 punkty
23,00 zł
Produkt niedostępny
Syrop wiśniowy bez cukru - Toschi
23 punkty
23,00 zł
Produkt niedostępny
Napój brzoskwiniowy bez cukru - Esta The Zero
10 punktów
10,00 zł
Produkt niedostępny
Napój włoski o smaku gorzkiej pomarańczy San Benedetto
4 punkty
4,40 zł
Produkt niedostępny
Włoski napój niegazowamy The Verde a Cactus - San Benedetto 1500 ml
7 punktów
7,00 zł
Produkt niedostępny
Włoska zielona herbata z kaktusem
4 punkty
4,30 zł
Produkt niedostępny
Lemoniada pomaranczowa bez cukru San Benedetto
5 punktów
5,40 zł
Produkt niedostępny
San Benedetto brzoskwiniowe w puszce
3 punkty
3,30 zł
Produkt niedostępny
San Benedetto The Verde
3 punkty
3,40 zł
Produkt niedostępny
function registerWidget (w, token) { w['_ekomiWidgetsServerUrl'] = 'https://widgets.ekomi.com'; w['_customerId'] = 151182; if (w['_language'] == undefined) { w['_language'] = new Array(); } w['_language'][token] = 'auto'; if(typeof(w['_ekomiWidgetTokens']) !== 'undefined'){ w['_ekomiWidgetTokens'][w['_ekomiWidgetTokens'].length] = token; } else { w['_ekomiWidgetTokens'] = new Array(token); } if(typeof(ekomiWidgetJs) == 'undefined') { ekomiWidgetJs = true; var scr = document.createElement('script');scr.src = 'https://sw-assets.ekomiapps.de/static_resources/widget.js'; var head = document.getElementsByTagName('head')[0];head.appendChild(scr); } else {if (typeof ekomiWidgetMain != 'undefined') {ekomiWidgetMain('ajax', token);}} return true; } (function (w) { var token = 'sf151182635254b2a2b96'; var k = document.getElementsByClassName('ekomi-widget-' + token); for(var x=0;x < k.length;x++){ registerWidget(w,token); } })(window);

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdą Państwo doskonałe w smaku napoje bez cukru o obniżonej wartości energetycznej. Oznacza to, że w ich składzie nie ma prostego, białego cukru, a wartość kaloryczna jest znacznie niższa, niż w przypadku znanych napojów gazowanych, jak coca-cola czy sprite. Proponujemy klasyczne w smaku włoskie lemoniady o smaku cytryny, ale także włoskie napoje gazowane o bardziej zaskakujących stylu, jak choćby lemoniadę imbirową. Godnymi polecenia są oczywiście także włoskie napoje w puszcze znanej marki San Benedetto.

Lemoniady i napoje light, bez kalorii

W przypadku napojów light zawartość cukru jest znacznie obniżona, a sam produkt posłodzony jest innymi, bardziej dietetycznymi substancjami słodzącymi. Kalorie w takim napoju w przeliczeniu na 100 ml gotowego produktu wynoszą od 0 do 2-3. Musimy pamiętać, że wiele napojów orzeźwiających opartych jest o soki owocowe, całkowite zniwelowanie kalorii jest zatem niemożliwe i odbyłoby się ze stratą dla smaku. W tej kategorii napoje zawierają ich jednak tak małą ilość, że z powodzeniem mogą być pite zarówno na diecie odchudzającej, gdy musimy dbać o masę ciała, jak i w przypadku cukrzycy. 2-3 gramy cukru na 100 mililitrów sprawia, że napoje zero kalorii orzeźwią Cię w gorący dzień, a przy tym są pyszne - puszka napoju brzoskwiniowego z powodzeniem będzie przekąską, gdy masz ochotę na słodycze. Pamiętaj, że znane słodzone napoje, np. pepsi to minimum 8 gramów cukru na 100 ml, a przecierowe soki marchewkowe mają ich powyżej 10 gramów.

Jak smakują nasze napoje bez cukru w składzie?

Lemoniady nie mają białego cukru, czyli sacharozy, a mimo to mają słodki smak. Dlaczego? Producenci używają do ich osłodzenia syntetycznych lub naturalnych słodzików: stewii, cyklaminianu sodu, acesulfamu, erytrolu albo aspartamu. W Unii Europejskiej wszystkie dodatki do żywności muszą być zarejestrowane i przebadane. Spożywane w rozsądnych ilościach nie są szkodliwe, dlatego możemy bez obaw sięgać po napoje zero cukru. Produkty zero mimo braku białego cukru smakują tak samo, a spożywane w zwykłej ilości nie mają wpływu na zdrowie. Jeśli zatem unikasz cukru i kalorii, oferowane przez nas napoje light to świetna alternatywa, która pozwoli Ci cieszyć smakiem ulubionego napoju.

Czy napoje zero powodują tycie?

Nie. Ilość kalorii jest zerowa lub bliska zeru. Normalny człowiek o przeciętnej aktywności fizycznej potrzebuje około 2 tysięcy kalorii dziennie. Półlitrowa lemoniada włoska będzie miała tych kalorii 10, a cola zero – równe zero. 

Czy dietetyczne napoje light są zdrowe? 

Nie mają jakiegokolwiek wpływu na zdrowie, zarówno pozytywnego, jak i negatywnego. Oczywiście spożywane w rozsądnych ilościach, przez osoby zdrowe. Te gazowane mogą mieć drażniące działanie na żołądek oraz wpływać na problemy z gardłem u osób, które są podatne na choroby górnych dróg oddechowych.

Co lepiej wybrać – słodzone cukrem czy zero kalorii?

To zależy. Osoba aktywna fizycznie, uprawiająca sport, nie mająca siedzącego trybu życia, bez skłonności do nadwagi bez problemu może pić słodką lemoniadę, coca colę albo soki owocowe. Przy małej aktywności fizycznej i siedzącym trybie życia każde dodatkowe kalorie mogą przełożyć się na nadmiarową wagę.

Czy napoje z miodem są zdrowe? 

Miód to w rzeczywistości glukoza i fruktoza, czyli taki sam cukier prosty jak sacharoza. Błyskawicznie się wchłania, ma tyle samo kalorii, co kryształki w torebce. Pod względem kaloryczności nie ma więc żadnej różnicy między białym cukrem, a miodem. Miód jednak w odróżnieniu do rafinowanego cukru zawiera mnóstwo korzystnych dla zdrowia substancji, więc napój z miodem będzie oczywiście korzystniejszy dla zdrowia, ale nie mniej kaloryczny.

Czy substancje słodzące smakują tak samo jak cukier?

Nie! Słodziki mają słodki smak, tak samo jako cukier. Ten smak jest jednak inny niż cukru, a to wpływa na smak końcowego produktu. Konsumenci zarzucają takim napojom, że mają gorzki, czy też goryczkowy posmak. I to jest prawda. Dlatego firmy produkujące orzeźwiające napoje stosują kombinacje różnych słodzików, dodają aromaty czy kwasek cytrynowy. Tą metodą próbują zbliżyć smak do ideału.

W związku z wprowadzeniem podatku cukrowego producenci zmuszeni są do szukania sposobów na zdrowsze słodzenie oferowanych nam produktów, tak, by zadowalać nas zarówno ich smakiem, jak i ceną. Popularność napojów light wiąże się też jednak ze sporą zmianą w świadomości konsumentów, których nawyki żywieniowe przechodzą w ostatnich latach sporą zmianę. O ile słodki smak nadal jest dla nas zachętą, o tyle pragniemy zaspokajać nasze pragnienia w sposób, który będzie dla nas zdrowszy.

Sprawdź pozostałe napoje z dostawą do domu.