Dla mamyDla mamy

Makaron muszle: conchiglie, conchiglioni, duże

Makaron Gnocchi n26 - La Molisana
7 punktów
7,59 zł
500 g
Makaron Gnocchetti Sardi - La Molisana
7 punktów
7,09 zł
500 g
Makaron Orechiette - Garofalo
9 punktów
9,99 zł
500 g
Makaron Conchiglioni - Maccaroneria Gragnano
18 punktów
18,39 zł
500 g
Włoski makaron Gnocchi 45 - Divella
5 punktów
5,29 zł
500 g
Włoski makaron Gnocchi Sardi 500 g - Garafalo
8 punktów
8,89 zł
500 g
Włoski marakaron Garofalo duże muszelki.
9 punktów
9,99 zł
500 g
Włoski makaron Orecchiette Specialita - Barilla
8 punktów
8,29 zł
500 g
Makaron z czerwonym winem Strascinati - Centoni 400 g
9 punktów
9,59 zł
Produkt niedostępny
Makaron Gnocchetti Sardi - Divella 500 g
7 punktów
7,49 zł
Produkt niedostępny
Makaron Orecchiette n30 - La Molisana
8 punktów
8,59 zł
Produkt niedostępny
Włoski makaron gnocchi n. 85 - Barilla
6 punktów
6,49 zł
Produkt niedostępny
Włoski makaron conchiglie - Barilla
7 punktów
7,19 zł
Produkt niedostępny

Makaron muszle, znany również jako conchiglie, to jedna z najbardziej charakterystycznych form makaronu. Swój wyjątkowy kształt zawdzięcza inspiracji muszlami morskimi, co nadaje mu nie tylko estetyczny wygląd, ale także funkcjonalność kulinarną. Muszle są szczególnie cenione za zdolność do zatrzymywania sosów, co czyni je idealnym wyborem do różnorodnych dań. Mniejsze idealnie oblepiają się sosem, większe nadają się do nadziewania mięsem mielonym, szpinakiem lub innymi warzywami. 

Makaron muszle w sklepie online

Wysokiej jakości włoskie makarony znajdziesz w bogatej ofercie sklepu online Schronisko Bukowina. Od lat importujemy oryginalne produkty prosto ze słonecznej Italii. Wyrabiane z dobrego gatunku pszenicy durum makarony conchiglioni rigati pozwolą Ci przygotować mnóstwo rozmaitych dań. Wystarczy, że użyjesz żaroodpornego naczynia i szybkim czasie przygotujesz w piekarniku zapiekankę z ulubionymi składnikami. Większość oferowanych przez nas opakowań ma 500 g, co jest idealną opcją na przygotowanie obiadu lub kolacji dla rodziny. 

Kształt i Funkcjonalność

Makaron muszle ma swoje korzenie we Włoszech, kraju będącym kolebką makaronu. Jego nazwa, conchiglie, pochodzi od włoskiego słowa "conchiglia", oznaczającego muszlę. Tradycja wytwarzania makaronu w kształcie muszli sięga setek lat wstecz i jest silnie zakorzeniona w kulturze włoskiej kuchni. Dzięki swojemu kształtowi, conchiglie szybko zdobyły popularność nie tylko we Włoszech, ale i na całym świecie. Produkt ten występuje w różnych rozmiarach, od małych (conchigliette) po duże (conchiglioni). Małe muszelki są idealne do zup i sałatek, podczas gdy większe wersje często wykorzystuje się do faszerowania różnymi nadzieniami, zarówno lekkimi na bazie sera ricotta czy mozzarella, jak i cięższymi, na bazie mięsa. Ich kształt sprawia, że doskonale zatrzymują sosy, co jest kluczowym elementem wielu przepisów. 

Duże i bardzo duże muszle - do czego używać?

Muszle są niezwykle wszechstronne i mogą być używane w szerokim wachlarzu dań. Najpopularniejszy sposób podania to zapiekanka makaronowa. Tu ogranicza nas tylko nasza fantazja. Możesz wykorzystać dobrej jakości mięso, pomidory i oliwę, i stworzyć klasyczny farsz w stylu bolognese. Do farszu świetnie nadaje się także świeży szpinak, oliwki, suszone pomidory oraz różnego rodzaju sery. 

Porady Kulinarnie

Aby uzyskać najlepszy efekt, warto pamiętać o kilku kluczowych zasadach przy gotowaniu muszelek:

  • Czas gotowania: Muszle, podobnie jak inne rodzaje makaronu, należy gotować al dente, czyli do momentu, gdy są miękkie, ale nadal jędrne. Zbyt długie gotowanie sprawia, że makaron staje się rozgotowany i traci swoją strukturę.
  • Solona woda: osolona woda pomoże nam wydobyć naturalny smak makaronu. 
  • Odcedzanie: Po ugotowaniu, makaron należy dokładnie odcedzić, ale nie płukać, aby nie pozbawić go skrobi, która pomaga w lepszym przyleganiu sosu.