Ogórki kiszone w solance

Dostępność: Produkt sezonowy
Zapytaj o ten produkt
loader
shipment

Szybka dostawa!

Twoje zamówienie wyślemy jutro.
800 g
Potrzebujesz większej ilości produktu? Zakupy hurtowe
Tylko naturalne składniki Tylko naturalne składniki
description

Opis

Ogórki kiszone w solance — prawdzy przysmak

Ogórki kiszone w solance, dobrze doprawione, chrupiące. Ogórki kiszone ogórków kiszonych w sklepach nie są pasteryzowane, co może wpłynąć na ich rozszczelnienie w trakcie podróży — jest to naturalne zjawisko. Produkt jest dostępny sezonowo — od września aż do wczesnej wiosny.

Jak serwować ogórki kiszone w solance?

Ogórki kiszone w solance to niezbędny element każdej polskiej kuchni. Doskonale nadają się one na przekąskę podczas spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Możesz przygotować z nich aromatyczną zupę ogórkową, w której właściwy poziom kwaśności uzyskasz bez zbędnych dodatków. Ogórki sprawdzą się również jako dodatek do sałatek, element farszu do pieczonego mięsa. 

Sprawdź, dlaczego warto wybrać te ogórki kiszone

Ogórki dostępne są w klasycznej formie, czyli szklanym słoiku, który umożliwia prawidłowy proces kiszenia. Stanowią szybką, smaczną przekąskę, jak i element wielu bardziej złożonych dań. Produkt został przygotowany wyłącznie z polskich składników.  Brak konserwantów gwarantuje naturalny smak i świeżość. 

Kiszenie ogórków – dlaczego warto?

To przysmak, który towarzyszy nam od lat i na stałe wpisał się w polską kuchnię. Oryginalny smak ogórków kiszonych przypadł do gustu zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Można wykorzystać je na wiele sposobów, przyrządzając z nich znakomite dania i przekąski. Najlepiej smakują latem, ponieważ składają się aż w 96% z wody i świetnie gaszą pragnienie.

Zastosowanie ogórków kiszonych

Te produkty kiszone znalazły szerokie zastosowanie w kuchni. Świetnie sprawdzą się do sałatek, surówek, czy uwielbianej przez większość osób zupy ogórkowej. Można położyć je na kanapkę lub zjeść w formie przekąski. Podsycają smak gulaszów mięsnych np. strogonowa i leczo. Do obiadów często podaje się surówkę z kiszonych ogórków z dodatkiem pomidorów i cebuli. Naturalne kiszone przysmaki są również składnikiem sałatki śledziowej, warzywnej, a także koreczków i tatara.

 

Jak kisić ogórki?

Szukasz przepisu na domowe ogórki kiszone? My podpowiemy Ci, o czym musisz pamiętać, aby stworzyć prawdziwe ogórkowe arcydzieło. Robienie ogórków kiszonych na zimę uchodziło dawniej niemal za tradycję. Obecnie przysmak ten można kupić wszędzie, więc coraz mniej osób zajmuje się ich samodzielnym przygotowaniem. Jednak nie ma nic lepszego niż własne ogórki! Każda z gospodyń dysponuje swoim sprawdzonym przepisem na ogórki kiszone, w którym nie może zabraknąć składników takich jak: chrzan, koper, kilka ząbków czosnku, czy liści czarnej porzeczki lub dębu. Jak zatem prawidłowo ukisić ogórki?  Najlepiej do tego celu użyć ogórków gruntowych umieszczając je w szklanych słoikach razem z wymienionymi wcześniej dodatkami. Ponadto, do słoika można wrzucić także ziele angielskie, liście laurowe i gorczycę. Zalewa do ogórków kiszonych przygotowywana jest z zimnej lub gotowanej wody z dodatkiem soli. Często popełnianym błędem jest użycie soli jodowanej, która spowalnia fermentację. Dobrze jest wybrać sól kamienną. Przez pierwsze dni ogórki w słoikach powinny być w temperaturze pokojowej, a następnie powinny zostać przeniesione w chłodne miejsce. Warto pamiętać, aby słoiki z ogórkami były dobrze zakręcone zakrętką, co zapobiegnie dostawaniu się powietrza do środka. Krótszy czas kiszenia sprawi, że uzyskamy ogórki małosolne, z kolei po około 30- 40 dniach powstaną ogórki kiszone. Dobrze ukiszone ogórki są chrupiące, jędrne i kwaskowate. 

Czym różni się kiszenie od kwaszenia?

Przetwory z ogórków, mimo że podobne, to jednak różnią się między sobą pewnymi procesami. Kiszenie uważane jest za naturalny sposób konserwacji żywności, który polega na rozkładzie cukrów prostych na kwas mlekowy. Z kolei kwaszenie to sztucznie wywołane kiszenie. 

attributes

Szczegóły

Informacje
Marka: Schronisko Bukowina
SKU: P5908252811366
Podmiot wprowadzający produkt na rynek: Schronisko Bukowina - Tatry Wysokie Łukasz Zadylak Spółka Komandytowo-Akcyjna z siedzibą w Bukowinie Tatrzańskiej, ul. T. Kościuszki 94, 34-530 Bukowina Tatrzańska
Składniki: ogórki (58%) , woda, sól, czosnek, koper, marchew
Gramatura: 800 g
Data ważności: minimum pół roku
Tylko naturalne składniki: Tak
Zagęszczacze i konserwanty: Nie
Opakowanie: szklany słoik
Sposób przechowywania: temperatura pokojowa
Sposób przechowywania po otwarciu: temperatura do 5 st. C.
Produkt importowany: Nie
Blokada wysyłki przed weekendem/świętem: Nie
Tabela wartości odżywczych / 100g
Wartość energetyczna: 8 kcal
Węglowodany: 0,7 g
Białko: 1 g
Sól: 1,7 g
wholesale

Zakupy hurtowe

Złóż zapytanie o cene hurtową produktu Ogórki kiszone w solance Jeśli potrzebujesz większej ilości tego produktu w niższej cenie skontaktuj się z nami poprzez poniszy formularz.
* Pole obowiązkowe
shipment

Dostawa

Koszty dostawy — Polska

Forma dostawy Koszt dostawy przy płatności z góry Koszt dostawy za pobraniem Darmowa dostawa
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 - od 200
Kurier UPS 17,99 22,99 od 200
Kurier GLS 16,99 21,99 od 200

Koszty dostawy — Europa

Kraj dostawy Koszt dostawy Darmowa dostawa
Unia Europejska
Kurier UPS
Od 99 brak darmowej dostawy
 

UWAGA: W piątki nie wysyłamy produktów wymagających przechowywania w lodówce i chleba.

Jeśli złożysz swoje zamówienie z takimi produktami w czwartek po godzinie 13:00, to wyślemy je w poniedziałek.

product-reviews

Opinie

Szczególnie polecamy

Pokaż wszystkie

Powiązane wpisy

  1. Sałatka z mortadelą - przepisy na sałatkę szwabską i bawarską
    Sałatka z mortadelą - przepisy na sałatkę szwabską i bawarską

    Smaczna sałatka z mortadelą to danie, które może zaskoczyć połączeniem prostoty i pysznego smaku. Mortadela, popularna włoska wędlina, jest podstawowym składnikiem kilku sałatek, nadając im wyjątkowy charakter i aromat. Tradycyjna mortadela jest wytwarzana z mielonego mięsa wieprzowego, dobrze doprawianego solą, pieprzem czosnkiem oraz ziołami. Jej cechą charakterystyczną są widoczne w przekroju kawałki tłuszczu, które nadają jej specyficzną teksturę i smak. 

    Czytaj więcej
  2. Jaka sałatka na święta? Sprawdź przepisy na świąteczne sałatki na Boże Narodzenie
    Jaka sałatka na święta? Sprawdź przepisy na świąteczne sałatki na Boże Narodzenie

    Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się z pięknie przystrojoną choinką, prezentami oraz chwilami spędzonymi z rodziną. To także czas, gdy na świątecznych stołach pojawiają się spore ilości jedzenia. Oprócz barszczu czerwonego z uszkami oraz pierogów z kapustą i grzybami, wśród świątecznych dań nie może zabraknąć pysznych sałatek. Zazwyczaj cieszą nas swoim smakiem pierwszego i drugiego dnia świąt. W dzisiejszym artykule przygotowaliśmy najlepsze przepisy na wyśmienite sałatki świąteczne, które zasmakują Tobie i całej Twojej rodzinie. Koniecznie musisz ich spróbować!

    Czytaj więcej
  3. Pstrąg wędzony to bardzo smaczna i zdrowa ryba – dowiedz się o niej więcej!
    Pstrąg wędzony to bardzo smaczna i zdrowa ryba – dowiedz się o niej więcej!

    Święta Bożego Narodzenia już za moment – to ostatni dzwonek na to, by pomyśleć o sporządzeniu specjalnego menu. Na wigilijnym stole królują przede wszystkim ryby. Może w tym roku honorowe miejsce powinien zająć wędzony pstrąg? Przepisy na dania z pstrągiem w roli głównej są bardzo liczne i zróżnicowane. Warto je przyrządzać, bo właściwości zdrowotne tego produktu mówią same za siebie!

    Czytaj więcej
  4. Kotlety mielone – przepis na tradycyjne polskie danie
    Kotlety mielone – przepis na tradycyjne polskie danie

    Przepis na kotlety mielone nie należy do tych trudnych, ale poznanie kilku ważnych trików jest niezbędne, aby stworzyć kotlet mielony doskonały – chrupiący na zewnątrz, a miękki i soczysty w środku. Jak zrobić mielone? W artykule znajdziesz przepis na kotlety mielone Magdy Gessler.

    Czytaj więcej