wigilia-firmowa-jak-zorganizowac

Świąteczne spotkania wewnątrz firmy to okazja to zacieśnienia więzi. Jednym z nich jest tradycyjny śledzik, czyli wigilia firmowa. Czy trzeba z niej zrezygnować w dobie zagrożenia epidemicznego? Niekoniecznie! Poznaj nasze pomysły na wigilię firmową w czasie pandemii!

Spis treści

1. Wigilia w czasie pandemii – możliwe scenariusze i rozwiązania

2. Jak zadbać o morale pracowników w tym trudnym czasie?

3. To będzie inne Boże Narodzenie niż zawsze – pamiętaj o tym, organizując wigilię w firmie

Organizacja wigilii firmowych jeszcze nigdy nie wiązała się z tak wymagającymi okolicznościami jak teraz. W związku z licznymi obostrzeniami coraz częściej korzystamy z home office i innych zdalnych rozwiązań, a relacje między pracownikami na tym cierpią.

Święta Bożego Narodzenia od dawien dawna stanowią czas pojednania i pielęgnacji wspólnoty, dlatego w myśl tradycji spotykamy się w różnych gronach – pracowniczych, przyjacielskich i rodzinnych – aby wymienić serdeczne życzenia i drobne podarunki. Jak zorganizować wigilię firmową w wyjątkowym czasie pandemii? Mamy dla Ciebie kilka rozwiązań, dzięki którym zadbasz o wysokie morale swoich pracowników.

Wigilia w czasie pandemii – możliwe scenariusze i rozwiązania

Wigilia w pracy to szczególne zdarzenie, które powoduje radosne poruszenie w każdym zakładzie i biurze. W trudnym czasie pandemii nie warto rezygnować z tego, co może podnieść wspólnotę firmy na duchu. Jednocześnie trzeba jednak mieć na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Jakie rozwiązania warto rozważyć?

Wigilia firmowa w restauracji – nie w tym roku

Obecne czasy cechują się dużą nieprzewidywalnością – wiemy już, że lokale gastronomiczne nie będą otwarte w okresie okołoświątecznym. Oznacza to, że nie spotkacie się jak co roku w restauracji. Na szczęście wiele lokali gastronomicznych wciąż będzie działać na wynos, co oznacza, że obsługa może dostarczyć dania na wigilię firmową do wybranego przez Ciebie miejsca, np. do biura.

Przeczytaj również: Paczki na prezent świąteczny dla klienta i inne nowości w ofercie

Wigilia firmowa w biurze

Przy zachowaniu obowiązujących reguł możesz też zorganizować symboliczne spotkanie w swoim biurze. Zadbaj jednak o to, aby przestrzegać limitu osób względem dostępnej dla nich przestrzeni. Zatroszcz się też o swobodny dostęp do niezbędnych środków higienicznych, a zwłaszcza dezynfekujących.

Choć wigilia firmowa i tak ma zwykle kameralny charakter, zachęć pracowników do pozostania w maseczkach, w czasie kiedy nie częstują się potrawami dostępnymi na stole. Pamiętaj również, aby nie wywierać presji na zaproszonych osobach – pozwól każdemu podjąć indywidualną i niezależną decyzję o udziale w spotkaniu.

Uroczysty firmowy opłatek warto uświetnić prezentami. W tej roli doskonale sprawdzą się nasze paczki dla firm, które łączą tradycyjne smaki polskiej kuchni z luksusowymi delikatesami importowanymi z Włoch. Sprawdź zestaw Dolina Chochołowska, Hala Ornak lub Kasprowy Wierch. W naszej ofercie znajdziesz także inne propozycje – w tym możliwość skomponowania paczki na życzenie.

produkty-na-wigilie-firmowa

Wigilia w mniejszych zespołach pracowniczych

Ze względu na dużą liczbę zatrudnionych osób czy warunki lokalowe może okazać się, że zorganizowanie wigilii dla całej firmy jest niemożliwe. W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem są spotkania w mniejszych grupach, np. oddziałach lub zespołach. Postaraj się, aby podział przebiegał w jak najbardziej naturalny sposób i był oparty nie tylko na strukturach firmy, ale też rzeczywistych relacjach pomiędzy pracownikami. Warto też do każdej grupy oddelegować osobę z zarządu, która złoży życzenia i wręczy symboliczne upominki.

Wirtualna wigilia firmowa

Jeżeli do grudnia sytuacja epidemiczna nie ulegnie poprawie, fizyczne spotkanie może okazać się zupełnie niemożliwe. Nie oznacza to jednak, że nie ma sposobów na dotarcie do wszystkich pracowników ze świątecznymi życzeniami! Upominki można przesłać pocztą lub udostępnić do odbioru w biurze w czasie poprzedzającym Boże Narodzenie. Osobisty kontakt w tym przypadku będzie musiała zastąpić wirtualna rzeczywistość.

Skorzystaj z programu, który umożliwia nawiązanie wielostronnego połączenia. W trakcie wideokonferencji złóż wszystkim życzenia i zainicjuj rozmowę. Warto dać każdemu pracownikowi szansę na dopowiedzenie kilku słów od siebie. Wirtualne spotkanie możesz zakończyć np. kolędą lub symbolicznym toastem.

firmowa-wigilia-ciasteczka

Chcesz, by wigilia była bardziej tradycyjna? Wyślij pracownikom skomponowane specjalnie dla nich paczki z wigilijnymi produktami i poproś, żeby przygotowali sobie niektóre z nich na czas Waszego firmowego spotkania. Niech to stanie się namiastką normalności w tych zwariowanych czasach.

Wigilijne produkty z dobrymi składami czekają na Ciebie tutaj: WIGILIA

Gotowe zestawy świąteczne są tutaj: PACZKI DLA FIRM

Jak zadbać o morale pracowników w tym trudnym czasie?

Ze względu na pandemię często czujemy bezradność i martwimy się o najbliższych lub o nas samych. Jeżeli Twój pracownik odmówi udziału w spotkaniu, okaż empatię i zrozumienie – jego decyzja prawdopodobnie wynika ze względów bezpieczeństwa. Podczas zapraszania wyraźnie zaznacz, że wigilia firmowa nie jest obowiązkowa.

prezenty-swiateczne-na-wigilie-firmowa

Jednocześnie nie pozwól, aby Twoim pracownikom zabrakło świątecznego nastroju. Jeżeli część osób wciąż pracuje w biurze, zadbaj o dekoracyjne akcenty. Szczodrze rozsyłaj życzenia i upominki – w ten sposób wszyscy poczują się docenieni. W czasie oczekiwania na Boże Narodzenie w sposób szczególny zadbaj o atmosferę w firmie. Choć zbliża się koniec roku, unikaj przeciążania podwładnych nadmiarem pracy i bądź dobrym duchem swojego biura! Szybko przekonasz się, że życzliwość popłaca. Wypoczęci i podniesieni na duchu pracownicy przystąpią do działania ze zdwojonym entuzjazmem.

Pamiętaj również o przestrzeganiu obostrzeń oraz zaleceń związanych z redukowaniem ryzyka zachorowania. Poczucie bezpieczeństwa należy do najważniejszych potrzeb każdego człowieka. Zadbaj o to, aby zapewnić podwładnym wszelkie środki niezbędne do utrzymania właściwego poziomu higieny i komfortu podczas pracy.

Przeczytaj także: Jaki prezent dla obcokrajowca wybrać? Najlepsze pomysły w branży B2B

To będzie inne Boże Narodzenie niż zawsze – pamiętaj o tym, organizując wigilię w firmie

Tegoroczne wigilie firmowe będą wyglądać inaczej, niż do tej pory. Radosne uściski, rozbrzmiewające głośno śmiechy i niekończące się toasty tym razem muszą ustąpić – najważniejsze jest przecież zdrowie i bezpieczeństwo. Nie warto jednak koncentrować się na tym, za czym tęsknimy. Wystarczy spojrzeć na sytuację zadaniowo i upewnić się, że robimy wszystko, aby nie zabrakło najważniejszego – poczucia wspólnoty, bo przecież jesteśmy w tym razem.

przysmaki-na-firmowa-wigilie

Aby wyrazić najlepsze intencje względem swoich współpracowników i podwładnych, zdecyduj się na świąteczny prezent. Skorzystaj z naszej oferty i wybierz lub skomponuj odpowiednią paczkę. Gwarantujemy, że obdarowana osoba będzie zadowolona! Nasze produkty mają niezapomniany smak, który opiera się na prostym składzie i sprawdzonej recepturze. Z pewnością będą stanowić udany dodatek na stół wigilijny – zarówno podczas uroczystości w gronie firmowym, jak i rodzinnym.