jaki-prezent-dla-obcokrajowca

Symboliczny podarunek to doskonałe zwieńczenie całokształtu współpracy bądź jej ważnego etapu. Utrzymujesz kontakty zawodowe z zagranicznymi biznesmenami? Sprawdź, dlaczego warto wybrać polski prezent dla obcokrajowca i poznaj nasze propozycje!

Spis treści

1. Dlaczego warto podarować zagranicznemu klientowi prezent z polskim akcentem?

2. Najlepsze pomysły na prezent dla obcokrajowca

3. Jak podarować obcokrajowcowi prezent z Polski?

4. Prezent dla obcokrajowca powinien być użyteczny i dany prosto z serca

Nasza tradycja jest niezwykle bogata – również w aspekcie kulinarnym. Smaki polskiej kuchni często zaskakują obcokrajowców i robią pozytywne wrażenie. Dysponujemy wieloma rarytasami, które dla gości zza granicy są niespotykane i niepowtarzalne – jeżeli więc zastanawiasz się, co kupić obcokrajowcowi na prezent z Polski, zdecyduj się na zestaw regionalnych smakowitości od Schroniska Smaków.

Najlepiej postawić na przysmaki polskiej kuchni, które nie są znane poza granicami naszego kraju. Jeżeli szukasz wysokiej jakości przetworów przygotowanych według tradycyjnych receptur, które na dodatek są elegancko zapakowane i gotowe do wręczenia, koniecznie zapoznaj się z rekomendowanymi przez nas specjałami.

Najlepsze pomysły na prezent dla obcokrajowca

Szukasz pomysłu na prezent z Polski dla obcokrajowca? Przygotowaliśmy dla Ciebie rozmaite propozycje zestawów, które różnią się zarówno pod kątem zawartości, jak i ceny. Z dostępnych opcji bez trudu dobierzesz podarunek, który spełni Twoje oczekiwania. Zainspiruj się naszymi poleceniami!

Prezent dla kontrahenta – warto postawić na różnorodność

Podarunek wręczony kontrahentowi powinien prezentować jak najszerszy zakres smaków polskiej kuchni. Z tego względu polecamy nasze najbardziej różnorodne zestawy zawierające smaczne przetwory na słono, na kwaśno i na słodko. Na uwagę zasługuje zwłaszcza zestaw „Biwak na łące”,  choć nie mniej atrakcyjną propozycją jest paczka Giewont. Ten ostatni szczególnie dobrze sprawdzi się w okresie bożonarodzeniowym, ponieważ zawiera przede wszystkim produkty niezbędne do przygotowania tradycyjnej polskiej wigilijnej kolacji.

paczka-dla-firm-giewont

Jeżeli Twoim kontrahentem jest rasowa businesswoman, rozważ wybór zestawu ekskluzywnego. Jego skład został przemyślany tak, by usatysfakcjonować najbardziej wymagające damy. Zawiera zarówno alkohole (znakomitą śliwowicę i nalewkę z kwiatu czarnego bzu), jak i słodkości, w tym konfiturę z jagód czy przetarte płatki róż.

Podarunek dla klienta postaraj się spersonalizować

Klient to osoba, którą już trochę znasz – w końcu jakiś czas ze sobą pracujecie. Z tego powodu powinieneś zadbać o to, by spersonalizować prezent dla niego i tym samym precyzyjnie trafić w jego gusta. Jeśli mimo wszystko nie wiesz, co mu dać, mamy kilka uniwersalnych rekomendacji.

paczka-dla-firm-dolina-bialej-wody

Tradycyjne polskie przetwory warzywne i grzybowe znajdziesz w paczce Dolina Białej Wody, z kolei pyszne słodkości – w zestawie Świnica. Ciekawym pomysłem jest również koszyk z sześcioma nalewkami. Nim wybierzesz ten ostatni, upewnij się, czy klient wracający samolotem wykupił opcję bagażu rejestrowanego. Prawo celne dopuszcza przewóz większych ilości alkoholu wyłącznie w bagażu rejestrowanym.

Upominek świąteczny dla pracowników z zagranicznej placówki

Symboliczny podarunek świąteczny dla pracowników z zagranicznych placówek firmy z pewnością będzie wiele znaczącym gestem. W zależności od budżetu, jakim dysponujesz, możesz zdecydować się na różne warianty małych i średnich prezentów. Polecamy zestaw regionalny, który zawiera przede wszystkim przetwory z sezonowych owoców. Tradycyjne potrawy, takie jak barszcz i kapusta z grzybami, znajdują się w paczce Dolina Chochołowska. Rewelacyjną propozycją jest również zestaw serków górskich, dzięki którym obdarowany pozna smak słynnego tatrzańskiego oscypka.

paczka-swiateczna-dla-obcokrajowca-dolina-chocholowska

Pamiętaj, że możesz także skomponować paczkę na życzenie według własnego pomysłu. Wybrany zestaw możesz wręczyć nie tylko osobiście, ale też w formie przesyłki. Poznaj nasze warunki dostawy – również zagranicznej – i zaplanuj dostarczenie prezentu na dowolną okazję, np. zbliżające się święta.

Przeczytaj także: Prezent dla kierownika – co mu ofiarować?

Dlaczego warto podarować zagranicznemu klientowi prezent z polskim akcentem?

Polskie prezenty dla obcokrajowców świadczą o jednej z najważniejszych cech naszego narodu – gościnności, z której słyniemy na cały świat. Serdeczna postawa wynikająca z braku uprzedzeń oraz darzenia szacunkiem każdego człowieka jest znakiem rozpoznawczym Polaków od wielu wieków. Dziś z dumą kultywujemy tę tradycję – zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Obdarowywanie gości należy do utrwalonych wzorców w naszej kulturze. Chętnie dajemy drobne prezenty osobom, które zaszczyciły nas swoją obecnością. Przykładem z życia osobistego może być upominek dla gości weselnych bądź własnej produkcji nalewka wręczona przyjacielowi, który wpadł z wizytą.

W sytuacjach biznesowych – zwłaszcza na arenie międzynarodowej – w dobrym tonie byłby prezent z polskim akcentem podarowany z okazji sfinalizowania ważnej transakcji, zakończenia projektu czy celebrowania sukcesu przedsięwzięcia. Wybranie czegoś typowo polskiego, na przykład regionalnych produktów, podkreśli, że zależy nam na tym, by obdarowany obcokrajowiec mógł lepiej poznać Polskę, a także naszą firmę i stojące za nią wartości.

Przeczytaj także: 5 pomysłów na prezent z okazji awansu

wreczanie-prezentu-dla-obcokrajowca

Jak podarować obcokrajowcowi prezent z Polski?

Twój prezent dla obcokrajowca może stać się świetnym pretekstem do nawiązania miłej pogawędki, a nawet bliższej relacji. Zacznij od wyjaśnienia, jakie produkty znajdują się w wybranym zestawie. Etykiety naszych przetworów są napisane po polsku, więc obdarowany może mieć kłopot z rozszyfrowaniem informacji bez znajomości języka.

Wskaż potrawy, które należy podgrzać przed spożyciem. Uprzedź również o wysokiej zawartości alkoholu w niektórych nalewkach – w wielu przypadkach obcokrajowcy uważają nasze trunki za bardzo mocne. Troskliwym gestem będzie również nazwanie składników mogących wywołać reakcję alergiczną.

Nie zapomnij, aby przetłumaczyć nazwy produktów. Nie wszystkie mają swoje odpowiedniki w obcych językach, warto jednak przynajmniej wskazać typ potrawy (np. dżem czy zupa). Możesz także wspomnieć o głównych składnikach.

Jeżeli przesyłasz prezent pocztowo, zadbaj o odpowiednią komunikację tekstową. Wszystkie powyższe uwagi wraz z serdecznymi życzeniami możesz zamieścić w dołączonej do zestawu kartce lub po prostu wiadomości przekazanej drogą elektroniczną.

Przeczytaj także: Paczki na prezent świąteczny dla klienta i inne nowości w ofercie

Prezent dla obcokrajowca powinien być użyteczny i dany prosto z serca

O wielu rzeczach mówimy: „dobre, bo polskie!”. Szukając prezentu dla obcokrajowca, stawiaj jednak na praktyczne upominki, które pozwolą obdarowanemu poczuć klimat naszego kraju wieloma zmysłami. Nawet najpiękniejsze pamiątki do postawienia – figurki, obrazki i inne drobiazgi – prędzej czy później zakurzą się i ulegną zapomnieniu. Rewelacyjny smak regionalnych potraw pozostanie w pamięci obdarowanego na długo!

Skorzystaj z naszej bogatej oferty i wybierz zestaw, który odpowiada Twoim oczekiwaniom, lub skomponuj własną paczkę, dowolnie dobierając dostępne w Spiżarni produkty. Możesz mieć pewność, że nasze potrawy, przetwory oraz inne wyroby powstają wyłącznie z najwyższej jakości składników i według sprawdzonych receptur. Sprawujemy ścisły nadzór nad każdym etapem produkcji – dzięki czemu jesteśmy przekonani, ze oferujemy Ci to, co najlepsze.