Urodziny współpracownika - jak zorganizować prezent na odległość?

Twój kolega bądź koleżanka z pracy ma urodziny, a praca zdalna wciąż trwa? Jak sprawić przyjemność bliskim współpracownikom bez wychodzenia z domu? Wiemy, że w dobie pandemii może okazać się to niełatwym zadaniem, ale spokojnie. Mamy w zanadrzu kilka pomysłów!

Spis treści

1. Urodziny współpracownika w dobie pracy zdalnej – co kupić koledze na urodziny?

2. Jaki prezent dla kolegi z pracy? Nasze inspiracje

3. Podsumowanie

Urodziny współpracownika w dobie pracy zdalnej – co kupić koledze z pracy na urodziny?

Praca zdalna może okazać się utrudnieniem w zorganizowaniu niespodzianki
i prezentu współpracownikowi, ale mamy na to kilka rozwiązań. Na samym wstępie warto przygotować plan działania, zrobić rozeznanie w tym czy inni współpracownicy nie chcą przypadkiem również zrobić niespodzianki i oczywiście obejrzeć się za sprawnym kurierem.

Już same życzenia mogą okazać się problemem, ponieważ zwykłe napisanie wiadomości z treścią „Sto lat, dużo zdrowia i spełnienia marzeń” może okazać się dla nas niesatysfakcjonujące. Szczególnie gdy mamy bliską relację z kolegą z pracy (prawie  tak bliską jak ta z kolegą z wspólnej ławki z czasów szkolnych). A jak wiesz – tak się zdarza!

Kreatywne życzenia dla solenizanta

O czym zatem warto pomyśleć? Naszą pierwszą propozycją jest nagranie krótkiego filmiku, w którym sam lub razem ze swoją rodziną czy współlokatorami składasz życzenia urodzinowe dla kolegi z pracy. Jeżeli jednak okaże się, że pozostali współpracownicy również chcą dołożyć swoją cegiełkę do życzeń, możecie to zrobić wspólnie, choć każdy oddzielnie w swoim domu. Później wystarczy wszystko zmontować i gotowe! Każdy z Was może nagrać życzenia wymyślone samodzielnie lub jako grupa możecie kreatywnie wymyślić sposób przekazania tych życzeń. Fajnym pomysłem będzie ustalenie, że Ty lub ktoś inny z grupy rozpoczyna filmik krótkim wstępem, a pozostali mówią kolejno: zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń i tak dalej. Solenizant lub solenizantka zapewne bardzo się ucieszą się z takiej formy życzeń, a przy okazji poczują trochę bliskości, której może brakować w czasach zdalnej pracy i ograniczeń związanych z wychodzeniem z domu.

Jaki prezent dla solenizanta?

Życzenia to jedno, a jeszcze jest inna ważna sprawa, czyli prezent do wymyślenia. Jeżeli dobrze znasz swojego współpracownika to wymyślenie udanego prezentu nie będzie problemem. Problem pojawi się wtedy, gdy tego pomysłu zabraknie. Na pewno fajnym rozwiązaniem będzie sprezentowanie czegoś fizycznego, co dojdzie pod jego drzwi w dniu urodzin. Oczywiście można sprezentować również coś elektronicznego i wysłać razem z życzeniami niespodziewaną wiadomość pełną prezentów czy to np. w postaci ebooka lub biletu na jakieś wydarzenie kulturalne.

Mimo takiej możliwości lepiej jednak zdecydować się na prezent dostarczony pod drzwi w dniu urodzin. Taka niespodzianka to również dodatkowa frajda, szczególnie, gdy kolega nie spodziewa się żadnej paczki od kuriera. Obecnie można spotkać strony stworzone specjalnie na takie okazje, które wyślą ładnie zapakowany prezent, np. w stylowej skrzynce lub ozdobnym koszu prezentowym – dokładnie tak, jak w naszym sklepie internetowym Schronisko Smaków Magdy Gessler. W ofercie dostępne są gotowe zestawy prezentowe, w których solenizant znajdzie wiele pysznych artykułów spożywczych i alkoholi.

Jaki prezent dla kolegi z pracy? Nasze inspiracje

Zestaw na grilla

Pierwszym ciekawym rozwiązaniem na prezent będzie zestaw grillowy, który jest stylowo zapakowany, a ponadto zawiera wszystkie niezbędne składniki potrzebne na zorganizowanie grilla. To prezent idealny dla miłośnika grillowania! W zestawie tym znajdą się produkty typowo grillowe, jak np. kiełbasa biała, wiejska i boczek, ale również sery prosto z gór, pieczywo, sosy i trzy rodzaje piwa. Decydując się na zestaw grillowy możesz przy okazji zażartować do solenizanta, że ze względu na ograniczenie kontaktów z innymi ludźmi może sobie sam zorganizować udaną imprezę, np. na balkonie J

Można również zasugerować, że zestaw grillowy to zaproszenie lub chęć organizacji grilla urodzinowego w niedalekiej przyszłości. Takie rozwiązanie będzie naprawdę miłe i udane. Szczególnie, że produkty z zestawu grillowego są wybitnie smakowite i możliwe do wykorzystania w domowych warunkach.

Biwak na łące

Druga propozycja to zestaw „biwak na łące” czyli kompozycja najlepszych produktów, które można zabrać ze sobą na wspomniany wyżej biwak, piknik lub inną imprezę na łonie natury. Zestaw ten, tak jak i zestaw grillowy, jest pięknie zapakowany więc nie musisz martwić się o to, że kolega dostanie prezent pod tytułem „Zapakuj sobie sam”. W zestawie tym znajdują się konfitury, serki górskie, masło orzechowe i wiele innych pysznych produktów, które umilą czas nie tylko na łonie natury, ale również w domowym zaciszu.

Tak jak w przypadku zestawu grillowego, zestaw „biwak na łące” może być propozycją zorganizowania imprezy na świeżym powietrzu, gdy już wszystko wróci do nowej normy. Do czasu waszego wspólnego świętowania jubilat będzie mógł wykorzystać produkty i poznać każdy smak ukryty w słoikach.

Zestaw nalewek

Trzecia i ostatnia propozycja to coś dla zwolenników mocniejszych trunków. Zestaw 6 nalewek prezentuje się bardzo ładnie i na pewno wywoła uśmiech na twarzy solenizanta. Szczególnie jeżeli ten należy do prawdziwych koneserów mocniejszych, ale swojskich trunków. Gdy kolega z pracy dostanie już taki prezent będziesz mógł nawiązać do przyszłej imprezy na której będziecie mogli wspólnie przetestować trunki i świętować kolejne urodziny.

Jak widzisz pomysłów na prezent jest naprawdę sporo, a zestawy pełne pysznych produktów spożywczych będą smacznym i dobrym pomysłem. Każdy z nich może nawiązać do przyszłego spotkania i świętowania urodzin solenizanta.

Podsumowanie

Urodziny w czasach pandemii to wciąż dobry pretekst do stworzenia komuś fajnego prezentu. Można puścić wodze fantazji/kreatywności i zorganizować fajne życzenia dla kolegi lub koleżanki z pracy. Organizując taką niespodziankę warto sprawdzić, czy nie ma na horyzoncie chętnych do pomocy przy życzeniach lub przy wyborze idealnego prezentu. Razem zawsze raźniej, a dla solenizanta to fajna pamiątka i wspomnienie. Zachęcam do sprawdzenia oferty prezentowej na stronie sklepu Schronisko Smaków. Znajdzie się tam coś dla każdego!