window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag() {dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('set', {'currency': 'PLN'}); gtag('set', {'link_attribution': true}); gtag('set', {'anonymize_ip': false}); gtag('set', {'allow_ad_personalization_signals': true}); gtag('config', 'UA-114195288-1'); //Second tag id gtag('config', 'UA-114195288-4'); !function(f,b,e,v,n,t,s){if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)};if(!f._fbq)f._fbq=n; n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0';n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0];s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script','https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '540500750323144'); fbq('track', "PageView"); (function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-NS4RX3L'); dataLayer.push({"ecommerce":{"currencyCode":"PLN"}});
nagroda-dla-pracownika-wreczenie

Jak przyznawać nagrody dla pracowników? Pomysły na nagradzanie inne niż premia

Wszyscy lubimy prezenty dostawać, ale także ich przygotowanie i wręczanie sprawia niesamowitą frajdę. Podarunki dają nam dużo radości, a więcej znaczenia ma dla nas sam gest, świadczący o czyimś zainteresowaniu, niż wartość materialna. Coraz częściej spotykamy się z upominkami także na gruncie zawodowym. Bardzo popularne stały się zestawy prezentowe wręczane pracownikom przy okazji świąt oraz jako nagrody i wyróżnienia. Podarunki wręczane w miejscu pracy rządzą się nieco innymi prawami, niż te dla bliskich. Jaka nagroda dla pracownika będzie idealna?

Wszyscy lubimy prezenty dostawać, ale także ich przygotowanie i wręczanie sprawia niesamowitą frajdę. Podarunki dają nam dużo radości, a więcej znaczenia ma dla nas sam gest, świadczący o czyimś zainteresowaniu, niż wartość materialna. Coraz częściej spotykamy się z upominkami także na gruncie zawodowym. Bardzo popularne stały się zestawy prezentowe wręczane pracownikom przy okazji świąt oraz jako nagrody i wyróżnienia. Podarunki wręczane w miejscu pracy rządzą się nieco innymi prawami, niż te dla bliskich. Jaka nagroda dla pracownika będzie idealna?

 • Szukasz sprawdzonej nagrody dla pracownika? Wybierz nasze paczki dla pracowników (świąteczne i nie tylko) !
 • Niektóre formy nagród mogą okazać się kłopotliwe dla obdarowanego.
 • Czy nagroda w formie dodatkowego wynagrodzenia pieniężnego to najlepsze wyjście?

Przeczytaj nasz artykuł:

Nagrody i premie dla pracowników

Kwestia dodatkowych świadczeń dla załogi może nasuwać pewne wątpliwości. Za realizowanie zadań określonych w stosunku pracy pracownicy otrzymują umówione wynagrodzenie. Niemniej jednak, niektóre szczególne osiągnięcia pracownika oraz wzorowe wypełnianie swoich obowiązków zasługują na przyznanie nagrody, czy to w postaci nagrody finansowej czy benefitu pozapłacowego. Warto rozważyć takie sposoby doceniania pracy u siebie w firmie, gdyż w bardzo pozytywny sposób wpływają one na kształtowanie pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa, a także są świetnym motywatorem dla załogi. Nieco inne formy i rodzaje nagród oczekiwane są przez pokolenie X, a inne przez pokolenie Y. Wybierając nagrody pracownikom należy wziąć pod uwagę pewną ich uniwersalność oraz taktowny wydźwięk. Na co postawić przy przyznawaniu nagród i wyróżnień?

praca-projektowa-w-biurze

Wyróżnienia dla pracowników – pomysły na podnoszenie motywacji

Jak już wspomniano wyżej, nagrody mogą mieć formę pieniężną, może to być nawet określona regulaminem premia, która wiąże się z konkretnymi miesięcznymi pułapami obrotów lub innymi wskazanymi warunkami. Warto jednak rozważyć także pomysły na nagrody rzeczowe, ponieważ wpływają one w inny sposób na motywację i zaangażowanie danego pracownika niż premia uznaniowa. Pracodawcy poprzez upominki i paczki świąteczne lub jubileuszowe mogą w świetny sposób wpłynąć na budowanie w firmie dobrej atmosfery i zwiększanie efektywności pracy. Wybór trafnego podarunku jest trudniejszy niż decyzja o wysokości dodatku finansowego, ale dzięki naszej ofercie z pewnością znajdziesz odpowiedni zestaw podarunkowy, który pomoże Ci wyrazić swoje uznanie i wdzięczność wobec załogi.

Zestawy upominkowe mogą stanowić wartościowy element motywacji pracowników

Elegancki kosz prezentowy z naszej oferty, wypełniony fantastycznymi delicjami, dobrym alkoholem i wysokiej jakości włoską kawą będzie upominkiem, który bez wątpienia zadowoli pracowników w danym zakładzie pracy i wyrazi wdzięczność przełożonych za wyjątkowość starań. Nasza dzisiejsza oferta to efekt wielu lat doświadczenia i tysięcy zrealizowanych zamówień biznesowych. Pozwala nam to we właściwy sposób odpowiedzieć na potrzeby zarówno małego, jak i dużego biznesu, a nasze zestawy podarunkowe dla pracowników wyróżniają się perfekcyjnym połączeniem szykownego wyglądu i wartościowego składu. W zależności od swoich planów, okazji i możliwości budżetowych możesz wybierać pośród wielu pięknych wariantów koszy upominkowych.

Luksusowe kosze prezentowe ze Schroniska Bukowina zrobią wrażenie i zostaną na długo zapamiętane

Prezent dla pracownika powinien być taktowny, oparty na powszechnie lubianych produktach i estetycznie zapakowany. Wśród pracowników dużym uznaniem cieszą się nasze zestawy świąteczne i jubileuszowe zawierające regionalne i tradycyjnie wyrabiane, rzemieślnicze produkty. Restauracja Schronisko Bukowina słynie z zamiłowania do klasycznych przepisów, które serwuje gościom w nowoczesnym wydaniu. Takie są również nasze zestawy prezentowe, które idealnie odnajdują się w świecie biznesu. Wyłącznie najlepszej jakości produkty są ze sobą mądrze skomponowane i bardzo gustownie zapakowane, tak, by do Twoich rąk trafiał gotowy do wręczenia prezent biznesowy. Szczególne przywiązanie do tradycji i wyjątkowego smaku z pewnością wywoła zamierzony efekt. Jeśli chciałbyś wybrać coś nieoczywistego, zamiast klasycznego kosza z upominkami, wybierz zestaw do samodzielnego robienia pączków lub zestaw grillowy, jeśli odpowiada temu pora roku.

ekskluzywne zestawy prezentowe

Dzień wolny od pracy lub voucher do restauracji

Dodatkowy dzień urlopu z pewnością jest pracowniczym benefitem motywacyjnym, który z uznaniem przyjmują wszyscy podwładni. W ramach umowy o pracę przysługuje konkretna liczba dni wolnych od pracy i często trudno jest nam zmieścić się w nich ze wszystkimi naszymi planami. Kolejny dzień płatnego urlopu będzie zatem bez wątpienia dobrze odebrany i zostanie spożytkowany na regenerację lub załatwienie pilnych spraw. Ciekawą formą wyrazów uznania może być także familijny Voucher do naszej restauracji Schronisko Bukowina, który pracownik wykorzysta w trakcie swojego urlopu, lepiej poznając lokalną kuchnię i ciesząc się naszym słynnym widokiem na góry.

Na co uważać, wybierając podarunki biznesowe?

Wszystkie prezenty, które planujemy wręczać w naszym otoczeniu biznesowym powinny mieć pewien stopień formalności i uniwersalności. Szczególnie w przypadku relacji pracodawca - pracownik, musimy mieć na względzie zachowanie pewnych konwenansów, które ułatwią nam uniknięcie wpadki. Jeśli zamiast nagrody pieniężnej postanawiamy wręczyć naszej załodze lub danemu pracownikowi podarunek, powinien być on elegancki i stosowny do okazji, a także szykownie zapakowany. W relacjach biznesowych warto jest unikać przedmiotów związanych z kultem religijnym oraz takich o zabarwieniu humorystycznym lub wulgarnym. Na takie upominki możemy pozwalać sobie wyłącznie w życiu prywatnym. Trudno jest dostosować każdy element zestawu podarunkowego do gustu konkretnych osób, dlatego w naszych koszach prezentowych opieramy się na produktach cieszących się popularnością i powszechnie lubianych. Jeśli prezent wybierany jest dla jednej konkretnej osoby, dobrym zwyczajem będzie dyskretne wybadanie, czy powinniśmy włączyć w jego skład alkohol.

Premia pracownicza czy nagroda? Jak robić to zgodnie z prawem przy różnych rodzajach premii?

Choć oczywiście wszyscy doceniają nagrody stanowiące dodatkowych przychód, to czasami warto zdecydować się na inny rodzaj benefitu, gdyż inaczej działa on na relacje z pracownikiem. Wszelkie dodatkowe i nieobowiązkowe składniki wynagrodzenia warto wyszczególnić w regulaminie i pilnować jego realnego zastosowania. Tylko wtedy wizja gratyfikacji będzie wpływać mobilizująco na naszą załogę. Premia uznaniowa nie jest określona ustawą i zależy wyłącznie od woli pracodawcy i jego swobodnego uznania. Dla wspólnego interesu i z korzyścią dla firmy lepiej jest jednak zawsze uzasadnić przyznanie nagrody i zadbać o to, by obdarowana osoba oraz reszta załogi miała świadomość, za co została doceniona, a jej charakter uznaniowy nie implikował konfliktów. W przypadku premii regulaminowej, określonej w wewnątrzzakładowych przepisach, pracodawca ma obowiązek jej wypłacenia zawsze, gdy pracownik zrealizuje wskazane warunki, a reguluje to art. 105 kodeksu pracy oraz wyroki Sądu Najwyższego.

narada-projektowa

Kiedy nagradzać swoich pracowników?

Bardzo często pracodawcy decydują się na wyróżnienie swoich pracowników przy okazji końcówki roku i Świąt Bożego Narodzenia. Warto nagradzać pracowników jednak także w ciągu roku za wyjątkowo skrupulatne wykonywanie swoich obowiązków w pracy oraz podnoszenie jej wydajności oraz jakości czy przejawianie inicjatywy wyróżniającej się na tle innych przez konkretnego pracownika. Benefity rzeczowe mają inny wydźwięk i w odmienny sposób wpływają na relacje w miejscu pracy, zdecydowanie lepiej kształtując dobrą atmosferę oraz skracając zawodowy dystans. Jeśli nagroda ma charakter rzeczowy, nasza oferta ułatwi Ci wybranie kosza prezentowego o odpowiedniej prezencji i jakości. Informację o premii i nagrodzie za szczególne osiągnięcia warto jest zamieścić w aktach osobowych pracownika.

Poprzedni wpis
Następny wpis

Powiązane wpisy

 1. Prezent dla szefa – kilka gotowych propozycji
  Prezent dla szefa – kilka gotowych propozycji

  Wybór prezentu dla drugiej osoby bywa często bardzo trudny. W przypadku prezentu dla szefa lub szefowej problem może okazać się jeszcze większy. Jak dobrać prezent, aby był udany? Na jakie aspekty zwrócić uwagę? W dzisiejszym artykule porozmawiamy o doborze upominków dla przełożonych.

  Czytaj więcej
 2. Prezenty dla kontrahentów a podatek dochodowy – co trzeba wiedzieć?
  Prezenty dla kontrahentów a podatek dochodowy – co trzeba wiedzieć?

  Chcesz wprowadzić prezenty dla kontrahentów? Masz wątpliwości, czy taki podarunek podlega opodatkowaniu? Z artykułu dowiesz się, jakie obowiązują zasady. Podpowiemy również, na co zwrócić uwagę podczas wyboru prezentu dla kontrahenta lub pracownika.

  Czytaj więcej
 3. Co na prezent ślubny dla kolegi lub koleżanki z pracy? Podpowiadamy!
  Co na prezent ślubny dla kolegi lub koleżanki z pracy? Podpowiadamy!

  Ślub to ważna uroczystość, na którą warto zrobić szczególny prezent. Co jednak, jeśli nie znamy się z obdarowywanymi na tyle, żeby dać im coś spersonalizowanego? Zazwyczaj w ramach podarunku od firmy nie daje się pieniędzy, dlatego dobrze wymyślić coś uniwersalnego, ale oryginalnego. W artykule podpowiadamy, co ofiarować na prezent na ślub dla koleżanki lub kolegi z pracy!

  Czytaj więcej