Naturalnie kiszona kapusta z marchewką

Dostępność: Produkt całoroczny
Zapytaj o ten produkt
loader
shipment

Szybka dostawa!

Twoje zamówienie wyślemy w poniedziałek.
860 g
Potrzebujesz większej ilości produktu? Zakupy hurtowe
Tylko naturalne składniki Tylko naturalne składniki
description

Opis

Aromatyczna kapusta kiszona z marchewką

Pasteryzowana kapusta kiszona z marchewką to produkt bez dodatku konserwantów i innych sztucznych substancji. Do jej przygotowania użyto jedynie soli i odrobiny marchewki. W składzie nie znajdziesz octu. Połączenie kiszonej kapusty i marchewki z solą jest proste, minimalistyczne i do tego przepyszne.  To sprawia, że oferowana przez nas kapusta kiszona jest wyjątkowa i świetna w smaku. Kapusta kiszona została zamknięta w słoiku o wadze 870 g.

Jak powstaje kapusta kiszona?

Kapusta kiszona to poszatkowana i intensywnie posolona biała kapusta, która została poddana procesowi fermentacji. Fermentacja powoduje powstawanie kwasu mlekowego – składnika, który nadaje kwaśny smak kapuście. Jesteś ciekaw, w jaki sposób przyrządza się naturalnie kiszoną kapustę? 

To ile soli do kiszenia kapusty należy dodać, zależy od wagi kapusty, którą chcesz ukisić. Zazwyczaj na 1 kilogram takiej kapusty dodaje się 20 gramów soli. Ważne, aby zważyć kapustę już po usunięciu zniszczonych liści i głąba. Dzięki temu można dokładnie oszacować odpowiednią ilość faktyczną, jaka jest potrzebna do ukiszenia warzywa.

Najwygodniej jest zważyć odpowiednio przygotowaną kapustę od razu przed szatkowaniem. Po zważeniu i obliczeniu ile soli będziemy potrzebować, kapustę szatkujemy, czyli starannie kroimy w cienkie paseczki, wykorzystując do tego celu szatkownicę. Tak przygotowany produkt układaj warstwowo w naczyniu z kamionki, gdzie najpierw powinna lądować kapusta, a następnie sól. Każdą warstwę ugniataj drewnianym narzędziem. Odpowiednio ułożoną kapustę przykryj glinianym talerzykiem, tak aby wydobywająca się z niej woda, mogła ją całkowicie zakryć. 

Poznaj dania, które przygotujesz z użyciem kapusty kiszonej

Kapusta kiszona doskonale nadaje się do dań typowo polskich. Świetnie sprawdzi się na przykład jako podstawa aromatycznego, rozgrzewającego bigosu, czy duszonego schabu góralskiego. Jeśli jesteś fanem zup, z dodatkiem kiszonej kapusty przygotujesz kapuśniak albo tradycyjną kwaśnicę. Zastosowań tego produktu może być oczywiście znacznie więcej. Bardzo znana i przez wielu lubiana jest również kapusta z grochem, która cieszy się szczególną popularnością w święta Bożego Narodzenia tak jak i pierogi z kapustą i grzybami. W końcu kapustę kiszoną wykorzystasz do przygotowania łazanek, które w połączeniu z suszonymi, leśnymi grzybami będą smakowały obłędnie. Z kolei smaczna surówka z kapusty kiszonej z dodatkiem marchewki i cebuli to świetny dodatek obiadowy do ryby i ziemniaczków.

Kiszona kapusta jest popularnym elementem kuchni nie tylko polskiej. Stosowana bywa również w kuchni niemieckiej, francuskiej czy rosyjskiej. Potrawy z jej udziałem przygotowywane są również w Holandii, Włoszech, a nawet w Korei, gdzie z kapusty robi się słynne koreańskie kimchi. Ciekawostką jest również to, że w Stanach Zjednoczonych świętuje się dzień kiszonej kapusty. Nie ma się co dziwić, gdyż jest to przysmak, który będzie smakował rewelacyjnie zarówno na zimno, jak i na ciepło. 

Kiszona kapusta – odkryj moc prawdziwego smaku

Kapusta kiszona to produkt, który ma wielu zwolenników. W polskiej kuchni znajduje szerokie zastosowanie.

Kiszenie kapusty domowym sposobem to coraz bardziej popularny zabieg przeprowadzany w kuchniach przez domowników. Przede wszystkim można samemu przyrządzić wartościowy produkt, który będzie służył całej rodzinie i będzie prawie zawsze pod ręką. Kiszenie kapusty w domu jest procesem długotrwałym, ale warto poczekać, aby ostatecznie korzystać ze świetnych możliwości kulinarnych kapusty.

Czym różni się kapusta kiszona od kwaszonej?

Na pierwszy rzut oka oba produkty mają podobny wygląd. Są szatkowane i ubijane, jednak kolejne kroki ich produkcji różnią się diametralnie. Kapusta kwaszona zalewana jest octem z dodatkiem cukru i substancji konserwujących. Nie zachodzi w niej zatem proces fermentacji, jest od razu gotowa do spożycia. W przypadku kapusty kiszonej jest zupełnie inaczej. Poddawana jest ona naturalnemu procesowi fermentacji, który może trwać nawet do 2 tygodni. 

 

attributes

Szczegóły

Informacje
Marka: Schronisko Bukowina
SKU: P5908252811373
Podmiot wprowadzający produkt na rynek: Schronisko Bukowina - Tatry Wysokie Łukasz Zadylak Spółka Komandytowo-Akcyjna z siedzibą w Bukowinie Tatrzańskiej, ul. T. Kościuszki 94, 34-530 Bukowina Tatrzańska
Składniki: kapusta biała, woda, marchew (3%), sól
Gramatura: 860 g
Data ważności: minimum pół roku
Tylko naturalne składniki: Tak
Zagęszczacze i konserwanty: Nie
Opakowanie: szklany słoik
Sposób przechowywania: temperatura pokojowa
Sposób przechowywania po otwarciu: temperatura do 5 st. C.
Produkt importowany: Nie
Blokada wysyłki przed weekendem/świętem: Nie
Tabela wartości odżywczych / 100g
Wartość energetyczna: 15 kcal
Tłuszcz: 1 g
W tym tłuszcze nasycone: 1 g
Węglowodany: 1 g
W tym cukry: 1 g
Białko: 1 g
Sól: 1,3 g
wholesale

Zakupy hurtowe

Złóż zapytanie o cene hurtową produktu Naturalnie kiszona kapusta z marchewką Jeśli potrzebujesz większej ilości tego produktu w niższej cenie skontaktuj się z nami poprzez poniszy formularz.
* Pole obowiązkowe
shipment

Dostawa

Koszty dostawy — Polska

Forma dostawy Koszt dostawy przy płatności z góry Koszt dostawy za pobraniem Darmowa dostawa
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 - od 200
Kurier UPS 17,99 22,99 od 200
Kurier GLS 16,99 21,99 od 200

Koszty dostawy — Europa

Kraj dostawy Koszt dostawy Darmowa dostawa
Unia Europejska
Kurier UPS
Od 99 brak darmowej dostawy
 

UWAGA: W piątki nie wysyłamy produktów wymagających przechowywania w lodówce i chleba.

Jeśli złożysz swoje zamówienie z takimi produktami w czwartek po godzinie 13:00, to wyślemy je w poniedziałek.

product-reviews

Opinie

Szczególnie polecamy

Pokaż wszystkie

Powiązane wpisy

  1. Kwaśnica. Przepis, który pozwoli Ci na zrobienie w domu tej oryginalnej!
    Kwaśnica. Przepis, który pozwoli Ci na zrobienie w domu tej oryginalnej!

    Zupa kwaśnica to danie, którego koniecznie trzeba spróbować, będąc w górach. Prawdziwa kwaśnica jest bardzo kwaśna i zawiera w sobie sporą dawkę mięsa. To połączenie naprawdę doskonale ze sobą współgra! Koniecznie wypróbuj nasz przepis na kwaśnicę, która zaskoczy swoim smakiem każdego z domowników.

    Czytaj więcej
  2. Sekrety kapusty kiszonej – warzywo o niezwykłych właściwościach
    Sekrety kapusty kiszonej – warzywo o niezwykłych właściwościach

    Kapusta kiszona to nic innego jak poszatkowana i intensywnie posolona kapusta, która została poddana procesowi fermentacji. Fermentacja powoduje powstanie kwasu mlekowego – składnika, który nadaje kwaśny smak kapuście. Taka kapusta zajmuje ważne miejsce w zdrowej diecie, ponieważ dzięki bakteriom probiotycznym ma pozytywny wpływ na organizm. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj do artykułu!

    Czytaj więcej