benefity pracownicze

Chcesz przyciągnąć do swojej firmy najlepszych? Atrakcyjne benefity pracownicze pomogą Ci wyróżnić się na rynku pracy. Szukasz pomysłów na udogodnienia dla pracowników? Poznaj nasze inspiracje!

Spis treści

1. Multisport, opieka zdrowotna...? To już było

2. Pomysły na nietypowe benefity pracownicze

3. W jakich firmach te rozwiązania dobrze się sprawdzą?

4. Zadbaj o to, by benefity pracownicze wyróżniły Twoją ofertę spośród innych

Benefity pracownicze to nie tylko sposób na employer branding. Prowadząc firmę w sposób przyjazny dla zatrudnionych, zyskasz także szerokie grono lojalnych i zadowolonych podwładnych, których zaangażowanie wpłynie na rozwój Twojej działalności. Sprawdź, jakie benefity dla pracowników warto zawrzeć w swojej ofercie!

Multisport, opieka zdrowotna...? To już było

Karnet sportowy czy dostęp do prywatnej opieki medycznej to najczęściej wstępujące benefity w firmach w całej Polsce. Nic dziwnego – w trosce o własne zdrowie wszyscy szukamy okazji do aktywności fizycznej i chętnie korzystamy z usług niepublicznych przychodni. Jeżeli jednak chcesz wyróżnić się na rynku i zaimponować pracownikom, nie poprzestawaj na standardowych rozwiązanych.

Warto włączyć do swojej oferty znacznie ciekawsze propozycje. Nietypowe benefity dla pracowników pozwolą Twojej firmie zabłysnąć pośród innych nie tylko na etapie rekrutacji. Satysfakcja podwładnych przełoży się na wydajność ich pracy, a co za tym idzie – sukces całej firmy. Zadbaj zatem o to, aby wybrane przez Ciebie benefity budziły zainteresowanie potencjalnych pracowników i utwierdzały obecnych w stuprocentowym zaangażowaniu! 

 benefity w firmach

Przeczytaj także: Jaki prezent dla obcokrajowca wybrać? Najlepsze pomysły w branży B2B 

Pomysły na nietypowe benefity pracownicze

Jakie benefity pracownicze wato rozważyć? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji. Zainspiruj się!

Okazjonalne paczki

Paczki z delikatesami to coraz popularniejsza praktyka, która towarzyszy zwłaszcza większym okazjom, takim jak święta. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby ustalić własny system – np. regularne odstępy czasowe lub specjalne okoliczności. Paczka na Boże Narodzenie, co kwartał, a może z okazji urodzin pracownika? Zdecyduj, jaka opcja najlepiej sprawdzi się w Twoje firmie.

Zamówienie możesz złożyć w naszym sklepie. Sprawdź dostępne zestawy lub samodzielnie skomponuj skład paczki dla pracowników. Asortyment Schroniska Smaków z pewnością spełni Twoje oczekiwania pod względem jakości!  

Spotkania integracyjne

Wspólna zabawa w luźnej atmosferze pozwala się odstresować i jednocześnie zacieśnić relacje zawodowe. Jeżeli chcesz, aby w Twojej firmie zagościła prawdziwie przyjazna atmosfera, zorganizuj cykl imprez integracyjnych! Aby przełamać lody i zachęcić pracowników do towarzyskie aktywności, zadbaj o ciekawe motywy przewodnie spotkań. Zaplanuj np. projekcję filmu z debatą, warsztaty plastyczne czy nawet wspólne gotowanie, o ile pozwalają na to warunki lokalowe!

Jednym z najatrakcyjniejszych pomysłów jest wspólne pieczenie i dekorowanie ciastek – mogą to być zwykle ciasteczka-talarki, puszyste muffinki z foremki, a także świąteczne pierniczki. Do wszelkich wypieków przyda Ci się wysokiej jakości mąka. Nadzienie i część dekoracji można wykonać ze zdrowych przetworów owocowych, ale warto też dokupić kolorowe pisaki do ciast i lukrowe ozdoby. 

nietypowe benefity dla pracowników

Przekąski na zdrowie!

Słodkie poniedziałki i owocowe czwartki brzmią znajomo? Wiele firm wprowadza praktykę poczęstunku dla pracowników, aby systematycznie zwiększać ich poziom energii i zdolność koncentracji. Pamiętaj jednak, że przy pomocy byle jakich przekąsek nie osiągniesz satysfakcjonującego efektu. Niskiej jakości słodycze co prawda wywołają uśmiechy na twarzach, jednak rozleniwią ciało i umysł, gdy tylko cukier zacznie spadać.

Alternatywę stanowią zdrowsze odpowiedniki – wybieraj słodkości pozbawione tłuszczu palmowego, zawierające błonnik oraz złożone cukry, które dłużej uwalniają energię. Jeżeli zatem chcesz rozpieścić podniebienia pracowników, zwróć uwagę na włoskie słodycze z naszej oferty – ich naturalny skład gwarantuje doskonały smak i cenne wartości odżywcze! 

Przeczytaj także: Nagroda dla pracownika. Co można mu podarować? 

W jakich firmach te rozwiązania dobrze się sprawdzą?

Nasze propozycje są skierowane w szczególności do firm, które mieszczą się w biurowcach z zapleczem gastronomicznym. Pomieszczenie socjalne z aneksem kuchennym to doskonałe miejsce na spotkanie integracyjne. Naturalnie to tam pracownicy poszukują także słodkich przekąsek, kiedy zabraknie im energii. Zadbaj o to, aby przynajmniej od czasu do czasu spróbowali czegoś naprawdę pysznego!

Mamy również uniwersalne rozwiązanie, które wykorzystasz niezależnie od wielkości firmy, a także trybu czy miejsca pracy. Paczki ze smakołykami z pewnością wzbudzą radość Twoich pracowników, a o okolicznościach i warunkach ich przydzielania możesz zdecydować samodzielnie – z uwzględnieniem budżetu firmy. 

 jakie benefity dla pracowników

Niezależnie od tego, na jakie rozwiązania się zdecydujesz, pamiętaj, że najważniejszym elementem employer bandingu jest wsłuchanie się w głos samych pracowników. Poznaj ich zdanie na temat udostępnionych benefitów, a także zasięgnij opinii w sprawie nowych udogodnień. Możesz to zrobić bezpośrednio, np. w drodze anonimowej ankiety – w ten sposób każdy będzie miał poczucie, że jego głos jest ważny.

Zadbaj o to, by benefity pracownicze wyróżniły Twoją ofertę spośród innych

Benefity pracownicze to dziś nieodłączny element oferty większości dużych firm. Osoby poszukujące zatrudnienia zwracają uwagę nie tylko na typ umowy, wysokość wynagrodzenia czy miejsce pracy, ale przede wszystkim warunki, atmosferę i dodatkowe udogodnienia. Często oferty są na tyle podobne, że decyzja o nawiązaniu współpracy jest uzależniona właśnie od tych czynników.

W dobie szczególnej troski o zdrowie nie poprzestawaj na promowaniu aktywności fizycznej oraz ułatwianiu dostępu do prywatnej opieki medycznej. Zbilansowanie żywienie to podstawa profilaktyki! Zainspiruj pracowników własnym przykładem i pokaż, że warto postawić na jakościowe produkty spożywcze.

benefity pracownicze 

W spiżarni Schroniska Smaków znajdziesz setki artykułów o naturalnym składzie pozbawionym sztucznych konserwantów i polepszaczy. Oferujemy zarówno delikatesy importowane z Włoch, jak i regionalne specjały wykonane przez nas własnoręcznie. Sprawdź nasz bogaty asortyment i skompletuj produkty na przekąski, spotkania integracyjne lub do firmowych paczek! Polecamy się do współpracy okazjonalnej i stałej – u nas zamówisz zestawy świąteczne dla pracowników, a także regularny dowóz przysmaków, np. w ramach słodkich poniedziałków.

Sprawdź naszą ofertę – kliknij TUTAJ!