Facebook Pixel

Monthly Archives: Grudzień 2021

 1. Pierniczki - przepis i historia tradycyjnych pierników

  Pierniczki - przepis i historia tradycyjnych pierników

  Pieczenie bożonarodzeniowych pierniczków to jeden z najprzyjemniejszych świątecznych obowiązków. W przeszłości ciasteczka te uważane były za symbol dobrobytu i produkt luksusowy, na który mogli pozwolić sobie jedynie najbardziej zamożni mieszkańcy miast hanzeatyckich. Jakie są idealne pierniczki? Dobre pierniki powinny być niezwykle aromatyczne, puszyste i miękkie. Nasze podniebienia mogą cieszyć owocowym nadzieniem lub słodkim lukrem. Kiedy przygotować te korzenne ciasteczka, by smakowały najlepiej? Na to i inne pytania odpowiadamy w artykule. 

  Czytaj więcej »
 2. Jaka sałatka na święta? Sprawdź przepisy na świąteczne sałatki na Boże Narodzenie

  Jaka sałatka na święta? Sprawdź przepisy na świąteczne sałatki na Boże Narodzenie

  Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się z pięknie przystrojoną choinką, prezentami oraz chwilami spędzonymi z rodziną. To także czas, gdy na świątecznych stołach pojawiają się spore ilości jedzenia. Oprócz barszczu czerwonego z uszkami oraz pierogów z kapustą i grzybami, wśród świątecznych dań nie może zabraknąć pysznych sałatek. Zazwyczaj cieszą nas swoim smakiem pierwszego i drugiego dnia świąt. W dzisiejszym artykule przygotowaliśmy najlepsze przepisy na wyśmienite sałatki świąteczne, które zasmakują Tobie i całej Twojej rodzinie. Koniecznie musisz ich spróbować!

  Czytaj więcej »
 3. Lista zakupów na święta Bożego Narodzenia - zaplanuj świąteczne zakupy

  lista zakupów na święta

  Okres Bożego Narodzenia to czas, kiedy dużo się dzieje. Z końcem roku musimy uporać się z wieloma obowiązkami zarówno w pracy, jak i w domu. Jednym z wymagających zadań jest sporządzenie listy zakupów na święta. Jeśli przygotujemy ją we właściwy sposób, z pewnością uda nam się uniknąć nieprzydatnych przedmiotów. Duże znaczenie ma wybór odpowiednich produktów na wigilijną kolację oraz racjonalne kupowanie prezentów na Gwiazdkę. Dzięki liście zakupów na święta Bożego Narodzenia nie narazimy się na zbędne koszty oraz zmniejszymy chęć wydawania pieniędzy na rzeczy, których nie potrzebujemy.

  Czytaj więcej »
 4. Rodzaje herbaty i ich właściwości

  rodzaje herbat i ich właściwości

  Na Dalekim Wschodzie uznawana jest jako źródło zdrowia i mądrości. Czarna, biała, zielona, czy ziołowa - każdy jej rodzaj posiada wielu zagorzałych zwolenników. To ulubiony napój, który najczęściej gości zarówno na angielskich, jak i polskich stołach. Mowa o znanej wszystkim herbacie. Czy wyobrażamy sobie dzień bez ulubionego naparu? Picie herbaty ma wiele zalet. Nie jest tajemnicą, że dla wielu osób parzenie naparu to codzienny rytuał. Sprawdź, jakie rodzaje herbat mają korzystny wpływ na nasze zdrowie. 

  Czytaj więcej »
 5. Przepis na faworki, chrust, który stanie się Twoim ulubionym!

  przepis-na-faworki

  Faworki czy pączki? Odpowiedź na to pytanie jest wyjątkowo trudna, bo Tłusty Czwartek jest w roku tylko jeden. Nasze rozwiązanie jest bardzo proste: po co wybierać? W dzisiejszym artykule przygotowaliśmy dla Was dobry przepis na faworki, które posmakują każdemu – są kruche, chrupiące i po prostu pyszne!

  Czytaj więcej »